BALET DLA OSÓB

 DOROSŁYCH

Zajęcia na trzech poziomach zaawansowania

Dotknij subtelnego świata tańca, stając się członkiem baletowej społeczności!

BALET , JAKO DZIEDZINA SZTUKI I WYJĄTKOWA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA, MA DO ZAOFEROWANIA OGROM DOBRODZIEJSTW, PIĘKNA I PRZEŻYĆ. WCIĄŻ JESZCZE, ISTNIEJE PRZEKONANIE, IŻ CIESZYĆ SIĘ NIMI, MOGĄ, JEDYNIE DZIECI. RZECZYWISTOŚĆ, JEST JEDNAK INNA, A ZAJĘCIA TAŃCA KLASYCZNEGO DLA DOROSŁYCH, CIESZĄ SIĘ, CO RAZ WIĘKSZĄ POPULARNOŚCIĄ, NA CAŁYM ŚWIECIE.

Rozwój kreatywności

Kreatywność,  jest jak mięsień, im bardziej ją ćwiczysz, staje się silniejsza. W dzisiejszym, zabieganym, świecie, rzadko pozwalamy sobie na twórcze działanie i rozwój tej części naszego charakteru. Zajęcia baletowe, doskonale wpływają na twórcze procesy, wykorzystując wizualizacje i obcowanie z muzyką klasyczną.

Artyzm i emocje

Artyzm, to wszystkie emocje, jakie towarzyszą Ci, podczas ruchu. To piękno, trwającej chwili. Studio baletowe, to miejsce, w którym uczysz się przejawiać swój własny styl, uczysz się odwagi.  Niewiele jest innych miejsc, w których można budować pewność siebie, gdzie zachęca się osoby do świadomej obecności i siły skupienia oraz gdzie ruchy celebrowane są, za ich piękno. 

Balet, to nie tylko "ćwiczenia"

Taniec klasyczny, podczas wykonywania każdego ruchu, wymaga szczególnego rodzaju myślenia. Nie liczy się tylko to, co robisz,ale przede wszystkim, jak to robisz, w jakim czasie, z jaką dynamiką, charakterem i akcentem muzycznym. Liczy się sposób, w jaki wykorzystujesz swoją technikę, by kreować ruch, bez względu na poziom zaawansowania. Umiejętność, zarządzania tym wszystkim na raz, to umiejętność, której można się nauczyć i kształtować, niezależnie od wieku.

Strojność i motoryka ciała

Balet zmienia sposób, w jaki się poruszasz, a co jeszcze ważniejsze, wpływa na świadomość Twojej postawy i motoryki (sposobu poruszania się). Tworzy, swoistą łączność z ciałem, poczucie spójności, poprzez ruchy. Prosta sylwetka, dodaje pewności siebie, odwagi i wpływa na to, jak postrzegają Cię inni.

Dobroczynny wpływ na strukturę mózgu

Co raz więcej badań dowodzi, że taniec, jest kluczem do zdrowia mózgu, do szczęścia i profilaktyką demencji . Taniec, w wyjątkowy sposób, wymaga myślenia i koordynacji, a podczas pracy z muzyką, stymulowany jest ośrodek przyjemności w mózgu, a także obwody sensoryczne i motoryczne. (https://neuro.hms.harvard.edu/harvard-mahoney-neuroscience-institute/brain-newsletter/and-brain-series/dancing-and-brain)

Taniec, jak dowodzą badania, ma znacznie lepszy wpływ, na pracę mózgu, niż nie jedno sudoku, czy krzyżówka!

DLACZEGO BALET?

Te zajęcia są dla Ciebie, jeśli:

Nigdy wcześniej nie miałaś/eś styczności z tańcem klasycznym i potrzebujesz zajęć od zupełnych podstaw;

Brałeś udział w tego typu zajęciach,ale z jakiegoś powodu, potrzebujesz usystematyzować wiedzę lub nikt nigdy nie wytłumaczył Ci, o co w tym wszystkim, tak naprawdę chodzi;

Chciał(a)byś, aby wykonywana przez Ciebie aktywność fizyczna, miała głębszy sens. Balet angażuje nie tylko Twoje ciało,ale także umysł, serce i duszę!

Jesteś tancerzem innych technik i chciałbyś pracować nad rozwojem swojego ciała,a także poszerzać swój warsztat, czerpiąc z dobrodziejstw treningu tańca klasycznego;

Masz ochotę poznać nowych ludzi i dołączyć do społeczności osób o tych samych zainteresowaniach. Zajęcia baletowe, łączą osoby o tych samych celach, dążeniach i wspólnej pasji. Nowe znajomości, mogą być dla Ciebie dodatkowym wsparciem i okazją do podzielenia z kimś nowych pasji.

Chcesz wzmocnić mięśnie całego ciała, zwłaszcza mięśnie centrum, poprawić sylwetkę, rozciągnąć ciało i poprawić jego motorykę;

Czujesz, że po prostu chcesz spróbować i dołączyć do Nas!

Twoje życie, jest pełne stresu.

Nieoczekiwaną korzyścią, płynącą z zajęć baletowych dla dorosłych, jest fenomenalne uwolnienie się od stresu. Istnieje szereg badań, wskazujących, że ćwiczenia pomagają zmniejszyć stres. Przez 90 minut Twój mózg oraz ciało, będą tak mocno skupione na konkretnym zadaniu, że wszystkie inne, złe myśli, choć na chwilę, znikną. Koncentracja połączona z wysiłkiem fizycznym powoduje, że studenci,choć, czują się zmęczeni, to pod koniec zajęć stają się pozytywnie podekscytowani.

AGATA LISTWAN

Miło mi, że tu jesteś! 

Jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji się poznać, chętnie opowiem Ci kilka słów o sobie.

Nazywam się Agata Listwan i jestem czynną zawodowo tancerką, choreografem, i dyplomowanym pedagogiem tańca.

Ukończyłam Studia kierunkowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Kierunku Tańca, specjalności - Pedagogiki Baletowej, a także jestem absolwentką Studium Musicalowego Capitol, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W życiu zawodowym odbyłam szereg kontraktów w Polsce i za granicą, pracując jako tancerka i choreograf dla Agencji Artystycznych i Teatrów (m.in. Ezgi Event&Organization,AIDA International Dance Agency, Sibled, Fly Cube). Scena zawsze była dla mnie wyjątkowym miejscem, a taniec dziedziną sztuki i wyrazu.

W swojej pracy dydaktycznej, specjalizuję się w tańcu klasycznym i jazzowym,a także w technikach wspomagających rozwój tancerza, w tym m.in. stretchingu, pilatesie, tzw. technikach uzupełniających. Stale podwyższam swój poziom kompetencji z zakresu wykonawczego oraz dydaktycznego z dziedziny tańca, psychologii i medycyny tańca. 

 

Projekt "Dance Education", jest kontynuacją mojej osobistej pracy pedagogicznej w dziedzinie nauczania tańca i pracy z ciałem. 

Rozwijając swoja różnorodną artystyczną działalność pod szyldem Art Project, pragnę,aby rozwój i nauka, zyskały osobną przestrzeń, gdyż na to właśnie zasługują.

Nie prowadzę "Szkoły tańca", bo słowo to straciło dziś na znaczeniu. Tworzę przestrzeń, w której z powodzeniem daję sobie szansę propagować taniec, jako dziedzinę sztuki i edukacji, czego przez lata brakowało mi na rynku  tanecznym w Polsce. 

Dlaczego?

Bo jestem Osobą, dla której nieustanny rozwój stał się podstawą egzystencji. 

Osobą, która nie zadowalała się tym, co powierzchowne.

Osobą, zakochaną w geniuszu ludzkiego ciała i w jego wciąż niezgłębionych możliwościach .

Osobą, która tańca doświadcza, na co dzień.

Bycie pedagogiem oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność. 

Podobno zawsze zwracałam uwagę na szczegóły i byłam dociekliwa. Wróżono mi tę ścieżkę. 

Miałam i mam swoich Mistrzów.

Potrzebowałam i potrzebuję Autorytetu. 

Tworzę świat, taki, jakiego sama pragnę doświadczać. Jeśli chcesz być jego częścią, zapraszam. 

25

lat praktyki

tanecznej

8

lat praktyki pedagogicznej

100%

zadowolonych kursantów

Alicja

Agata jest świetnym nauczycielem, prowadzi zajęcia zawsze z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem. Wszystko wytłumaczy nawet tym bardziej opornym :)(...)

Laura

Agata jest świetną nauczycielką, charyzmatyczną i pełną pasji. Nauka z nią to czysta przyjemność (...).

Justyna

(...) Agata jest cudownym nauczycielem; każde ćwiczenie dokładnie, kilkukrotnie pokazuje, stara się pomóc odnaleźć nam szukanego w ciele odczucia poprzez wizualizacje i porównania. Koryguje nasze błędy, ale też chwali postępy, idealnie zachowując balans :)

Na sali zawsze panuje przyjazna atmosfera, bez strachu można zadać każde pytanie :) 

Zajęcia z baletu polecam każdemu, kto chciałby spełnić marzenie z dzieciństwa lub po prostu chce pracować nad swoim ciałem przy akompaniamencie muzyki klasycznej. (...)

Szczegóły dotyczące zajęć:

TERMINY

Grafik zajęć dostępny pod linkiem

KOSZT

Ceny uzależnione zostały od ilości wejść na zajęcia w miesiącu kalendarzowym. Cennik do pobrania tutaj.

Zapisy na zajęcia oraz dokonanie opłaty, jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

FAQ

Czy poradzę sobie na zajęciach, jeśli nigdy wcześniej nie tańczyłam/em i nie jestem rozciągnięta/y?

Tak, są to grupy od zupełnych podstaw, dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tańcem klasycznym. Na zajęcich, systematycznie, będziemy rozpracowywać nasze ciała, uelastyczniać je i rozciagać.

Jak liczne są grupy?

Standardowo, w zajęciach, może uczestniczyć max 15 osób. Zdarza się jednak,że w grupach od podstaw, liczba ta początkowo dochodzi do 18 osób,aby zabezpieczyć się na ewentualne rezygnacje.

Czy zajęcia mają formę kursu?

Nie, nabory dotyczą zajęć stałych, regularnych, trwających cały sezon (od września do czerwca), dlatego uprzejmie proszę, o przemyślane zapisy.

Czy szkoła honoruje karty sportowe?

Karty sportowe w drastyczny sposób wiążą się z zaniżaniem ceny i prowadzeniem zajęć poniżej ceny rynkowej w przeludnionych wręcz grupach. Ja stawiam na wartość,a balet  to nie tylko sport,a także zajęcia artystyczne, w związku z czym, na zajęcia obowiązują wyłącznie opłaty. 

Jaki jest obowiązujący strój na zajęciach?

Ze względu na specyfikę zajęć baletowych, obowiązuje obcisły strój (najlepiej legginsy, przylegający top), baletki lub skarpetki.

Co, jeśli będę chciał/a zrezygnować z zajęć w trakcie roku?

Opłaty za zajęcia, pobierane są miesięcznie, a rekrutacja uzupełniana w ciągu roku, tak,aby starać się utrzymać liczebność grup. Istnieje więc możliwość rezygnacji z zajęć wraz z zakończeniem kalendarzowego miesiąca. Rotacja uczestników, ma jednak wpływ na pracę całej grupy, w związku z czym, uprzejmie proszę o przemyślane zapisy.

Czy mam obowiązek zakupić baletki?

Ze względu na zgłaszane przez kursantów trudności z dostępnością asortymentu baletowego, szkoła daje możliwość zakupu baletek dla nowych kursantów, nie jest to jednak wymogiem. Na zajęciach , można ćwiczyć w skarpetkach. 

Czy dam sobie radę z przyswajaniem materiału?

Tak! Materiał podawany jest małymi porcjami,a prędkość nauczania, dostosowana do możliwości każdej grupy. W trudnych przypadkach, istnieje możliwość częstszego uczestnictwa w zajęciach lub pobrania dodatkowych lekcji indywidualnych.

Czy istnieją przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach?

Wyraźnym przeciwwskazaniem do udziału w zajęciach, jawi się ciąża. W przypadku jakichkolwiek wcześniejszych problemów układu ruchu, stawów, znaczących wad postawy lub innych wątpliwości, proszę o indywidualny kontakt.

Pozostańmy w kontakcie

Jeśli chciałbyś pozostać ze mną w kontakcie i jako pierwszy otrzymywać informacje o nowych kursach, wydarzeniach, a także mieć dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych związanych z tańcem oraz z pracą z ciałem, dołącz do bazy moich subskrybentów, klikając tutaj!

  • aGATA lISTWAN STRETCHING TANIEC JAZZ
  • AgataListwan taniec stretching jazz

LOKALIZACJA:

Art Project Dance Education

Ul. Kleczkowska 45

50-227 Wrocław

AGATA LISTWAN OFFICIAL | Wrocław | taniec.project@gmail.com