logo v1.png

Balet dla osób dorosłych

Co jeśli, już dziś, możesz tego doświadczyć i spełnić swoje dziecięce marzenia?

Balet- piękno, gracja, swoboda i lekkość. Dziedzina sztuki i najwyższego artyzmu oraz niespełnione marzenie wielu osób, budzące tęsknotę za tym, co nieosiągalne.

 

A gdybym powiedziała Ci, że właśnie dziś, możesz spełnić swoje marzenie, a balet jest sztuką dostępną również dla Ciebie?

Gdybym powiedziała Ci, że Twój wiek, nie jest przeszkodą, by cieszyć się dobrodziejstwami, jakie niesie ze sobą taniec klasyczny?

Gdybym pokazała Ci drogę, jaka przebył każdy zawodowy tancerz i w jaki sposób pracował na swój sukces?

 

 

Gdyby okazało się, że właśnie dziś, możesz zasmakować baletu, w praktyce!

Przeszkody tkwią tylko w Twojej głowie.

Czy zdarzyło Ci się rezygnować z czegokolwiek w życiu ze względu na swój wiek?

Czy zwlekałeś ze swoimi pasjami, czekając, że może nadarzy się lepszy moment, by rozpocząć wymarzone działanie?

A może przekreśliłeś swoje pasje i marzenia, bo dzieciństwo już dawno za Tobą?

Już nie musisz! Żyjemy w czasach wielkich przemian, także mentalnych! Nigdy wcześniej, edukacja baletowa dla dorosłych, nie była tak bardzo dostępna, jak dziś. Nurt ten, widoczny jest, na całym świecie i również w Polsce. Co raz więcej osób, otrzymuje możliwość skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą nauka baletu. 

Wyobraź sobie, że mógłbyś, nie tylko spróbować na własnej skórze tańca klasycznego, ale mógłby on stać się Twoją główną fizyczną aktywnością, która przynosiłaby nie tylko poprawę sylwetki i motoryki, ale także dałaby Ci niepowtarzalne doznania artystyczne i emocjonalne.

Wyobraź sobie, że to, na co patrzysz z zachwytem, przestaje być dla Ciebie zagadką i trudnością nie do pokonania, a staje się codziennością.

 

Wyobraź sobie, że nie jesteś w tym sam, a dołączasz do, co raz bardziej rosnącego, grona adeptów baletu , którzy rozpoczęli swą naukę, nieco później, niż to ogólnie przyjęte. Przebywanie razem i wspieranie się w rozwoju, to skarb!

Co, jeśli już dzisiaj, możesz postawić swoje pierwsze kroki w tańcu klasycznym i to bez wychodzenia z domu?

Wyniki i osiągnięcia moich kursantów, ich radość, zaangażowanie w nową pasję, sprawiły, iż zaczęłam oddawać się swojej pracy, z jeszcze większą precyzją. 

 

W pewnym momencie jednak, natrafiłam na ogromną barierę. Moja działalność szerzyła się na większą skalę, a słuchy o zajęciach rozprzestrzeniły się już dawno poza działalność lokalną. Zapytania o współpracę napływały z różnych stron Polski, ale ja nie mogłam pomóc. 

Po kilku miesiącach zmagań ze sobą, ze swoimi myślami, przekonaniami na temat tego, co jest możliwe, a co nie, podjęłam decyzję:

SZKOŁA ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ ONLINE. 

Dobrze, dobrze, ale dlaczego akurat balet ... ?

Jeśli czujesz, że moja propozycja Cię woła, z pewnością, nie potrzebujesz żadnych innych powodów, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści niesie ze sobą taniec klasyczny?

Prosta sylwetka

Nie od dziś wiadomo, że balet, kojarzy się z prostą sylwetką w ciele. Bardzo wiele osób, przychodzi do mnie na zajęcia z zamiarem poprawienia wad postawy, związanych właśnie z plecami. Dlaczego tak się dzieje? Trening tańca klasycznego, skupia się m.in. na wzmocnieniu tzw. mięśni środka, czyli inaczej mięśni głębokich, czyli tych, które położone są bardzo głęboko w ciele. Mięśnie te, odpowiedzialne są, właśnie za stabilizację kręgosłupa i prawidłową postawę ciała. 

Siła mięśni bez ich nadmiernego rozrastania

Balet, mimo faktu, iż wymaga ogromnej siły mięśni, stawia na wydłużenie włókien mięśniowych, na ich przyrost nie w objętości, a w długości, czyli innymi słowy, na rozciągnięcie, co w konsekwencji, nadaje ciału elastyczności i zwiększa ruchomość w stawach. 

Elegancja i motoryka ciała

Balet zmienia sposób, w jaki się poruszasz, a co ważniejsze, wpływa na świadomość Twojej postawy i motoryki. Tworzy, swoistą łączność z ciałem i poczucie spójności. Prosta sylwetka, dodaje pewności siebie, odwagi i wpływa na to, jak postrzegają Cię inni.

Rozwój kreatywności

Kiedy ostatni raz, znalazłeś czas na jakiekolwiek twórcze działanie? W dzisiejszym, zabieganym świecie, rzadko pozwalamy sobie na rozwój tej części naszego charakteru. Kreatywność, jest jak mięsień, im bardziej ją ćwiczysz, staje się silniejsza! Kontakt z muzyką klasyczną, a także wykorzystywanie w nauce tańca wizualizacji, doskonale wpływają na twórcze procesy. 

Dobroczynny wpływ na strukturę mózgu

Co raz więcej badań dowodzi, iż taniec, jest kluczem do zdrowia mózgu, do szczęścia, a nawet profilaktyką demencji. Taniec w wyjątkowy sposób, łączy myślenie, koordynację ruchową, a podczas pracy z muzyką, stymulowany jest ośrodek przyjemności w mózgu oraz obwody sensoryczne i motoryczne. 

Artyzm i emocje

Artyzm, to wszystkie emocje, które towarzyszą Ci, podczas ruchu. To piękno trwającej chwili. Balet, jawi się aktywnością, w której uczysz się przejawiać swój własny styl, budować odwagę i pewność siebie, uczysz się świadomej obecności i siły skupienia, celebrujesz ruch za jego piękno. 

Balet - pierwsze kroki

W ten właśnie sposób, powstał pierwszy szkic kursu online dla osób początkujących. Jest to bardzo program, będący wprowadzeniem do nauki baletu, dla osób dorosłych, zupełnie początkujących w tej materii. 

Więc, jeśli jeszcze:

 

 •  nie miałeś możliwości uczestniczyć w zajęciach tańca klasycznego dla osób dorosłych lub odnotowałeś nieudane próby, trafiając do niewłaściwych grup i początkowo zraziłeś się do tańca
   

 • lub mieszkasz w małym mieście, w którym takich zajęć po prostu nie ma
   

   

 • albo masz już doświadczenie w tańcu klasycznym, ale nikt nigdy nie wytłumaczył Ci dobrze, o co w tym tak naprawdę chodzi
   

   

 • lub może jesteś tancerzem innych technik i chciałbyś doskonalić swoje umiejętności, wykorzystując do tego potęgę tańca klasycznego, zostań ze mną, bo "Balet - Pierwsze Kroki", może Ci pomóc!

   

Czym dokładnie jest program

"Balet - Pierwsze Kroki? 

"Balet Pierwsze Kroki"- to pierwszy w Polsce w formacie online , szczegółowy kurs wprowadzający do techniki tańca klasycznego, który porusza fundamentalne i bazowe elementy tańca klasycznego, prowadząc każdego kursanta, od zupełnego początku w bardzo konkretny i usystematyzowany sposób.  

Przebieg kursu - czyli co otrzymujesz?

 • Po opłaceniu kursu i zalogowaniu się na platformę, otrzymujesz dostęp do całości materiałów kursowych 24/7 na okres 365 dni; lekcje przerabiasz w swoim tempie;
   

 • Materiał podzielony został na 3 moduły:

  >>Moduł I: przygotowanie ciała w ćwiczeniach na matach;
  >>Moduł II: praca przy drążku;
  >>Moduł III: Ćwiczenia na środku sali;
   

 • łącznie 42 lekcje w kursie;
   

 • 100% praktyki;
   

 • Efektywność nauki! Materiał podzielony na części,  trwające max. 20 min;
   

 • Ilość materiału merytorycznego odpowiadająca trzem miesiącom zajęć stacjonarnych z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu;
   

 • BONUS! Pliki muzyczne do samodzielnej pracy;
   

 • UWAGA! TYLKO DO 4.03.2021, OTRZYMUJESZ DODATKOWO 6 BEZPŁATNYCH GRUPOWYCH KONSULTACJI Z AGATĄ - TWÓRCĄ KURSU, które odbywać się będą średnio co 2 tygodnie, na platformie Zoom; terminy będą podawane na bieżąco; spotkania będą nagrywane i przesyłane każdemu uczestnikowi kursu; jeśli nie możesz być na żywo, możesz również zadać pytanie (lub przesłać swoje video) w formularzu udostępnianym mailowo przed każdym zoom meetingiem;

Jakie treści są poruszane w kursie dla początkujących Balet - Pierwsze kroki?

 • Przygotowanie ciała do rozpoczęcia nauki baletu;
   

 • Rozpracowanie stawów biodrowych, kolanowych i skokowych, jako niezbędny aspekt do rozpoczęcia nauki tańca klasycznego;
   

 • Pojęcie "dehors" i praca na rotacji w stawie biodrowym;
   

 • Pozycje nóg i rąk, stosowane w tańcu klasycznym;
   

 • Sekrety baletowej sylwetki, czyli prawidłowe ustawienie ciała, niezbędne nie tylko w tańcu;
   

 • Prawidłowe rozłożenie ciężaru ciała w tańcu;
   

 • Podstawowe elementy pracy przy drążku, m.in.: demi plié, battement tendus, jeté, fondus, frappé, rond de jambe par terre, położenie nogi sur le cou de pied, pour le pied. 
   

 • Wstęp do pracy na środku sali;
   

 • Położenia épaulement, croisé i effacé;
   

 • Port de bras-zalążek pracy rąk i wyrazu artystycznego;
   

 • Duże pozy tańca klasycznego jako podstawa budowania tańca;

Balet- Pierwsz Kroki.png

Na szczęście dziś nastają lepsze czasy, by nie tylko życ w pełni, ale przede wszystkim łamać stereotypy i nieprawdziwe przekonania i uprzedzenia. Nigdy wczesniej, edukacja baletowa dla dorosłych, nie była tak "popularna", jak dziś. Trend ten widoczny jest na całym świecie i równiez w Polsce. Co raz więcej osób, otrzymuje mozliwość skorzystac z dobrodziejstw, jakie niesie ze soba nauka baletu. 

WARIANT CAŁOŚCIOWY

 • dostęp do materiałów na platformie kursowej na okres 365 dni; 
   

 • 6 grupowych konsultacji z Agatą na platformie Zoom; 

WARIANT RATALNY

 • dostęp do materiałów na platformie kursowej na okres 365 dni; 
   

 • 6 grupowych konsultacji z Agatą na platformie Zoom; 
   

 • płatność rozłożona na 3 raty po 199zł; opłata pobierana jest automatycznie co 30 dni kalendarzowych;

Dowiesz się, jak przygotować swoje ciało do rozpoczęcia nauki baletu i pracy na tzw. "dehors" ? 

Poznasz tajniki wyciągniętej baletowej sylwetki oraz pozycje nóg i rąk, stosowane w tańcu klasycznym.

Poznasz podstawowe ćwiczenia przy drążku, m.in. demi plié, różne rodzaje battement, rond de jambe. 

Zrozumiesz, w jaki sposób kształtować swój taneczny wyraz artystyczny, już od samego początku swej przygody z tańcem!

Poziomy Inwestycji:

 

Co o mojej pracy i o balecie mówią kursantki? 

Długo szukałam zajęć baletowych dla dorosłych (...) I udało się! Dzięki Agacie, która jest, nie tylko świetną tancerka, ale też zaangażowanym pedagogiem, mogę rozwijać swoją pasję (...). Bardzo polecam!

Kasia

Profesjonalistka w 100%! Kobieta z pasją i ogromną wiedzą! Cudowna tancerka!

Alicja

Agata jest świetnym nauczycielem, prowadzi zajęcia zawsze z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem. Wszystko wytłumaczy nawet tym najbardziej opornym :) Z całego serca polecam wszystkim, zajęcia baletowe dla dorosłych, bo to świetny trening i przyjemność na każdej lekcji. 

Ania

Martyna

Czuję, jakbym całe życie czekała, żeby zatańczyć przy drążku. Niesamowite uczucie, większość ruchów przychodziła mi z łatwością, ale jeszcze wiele do nauki! Jako dorosła osoba, nie wierzyłam, że będę się uczyć baletu. Ogrom szczęścia! Poczucie jak pracuje ciało, ta subtelność wyrazu to coś pięknego! Agata to cudowna, spokojna, wyrozumiała i przeurocza nauczycielka, już patrząc na nią i jak pracuje jej ciało wszystko we mnie chciało tańczyć balet.

Ewa

Gorąco polecam balet dla początkujących, prowadzony przez Agatę. To naprawdę są zajęcia dla amatorów, to jest osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tańcem klasycznym (...).
Bardzo sobie cenię pasję Agaty w przekazywaniu wiedzy, ale również jej fachowość. Nie tylko pokazuje, jak wykonać dane ćwiczenie, ale również wyjaśnia, dlaczego prawidłowa technika jego wykonania jest taka ważna. Wiadomości techniczne przeplata historycznymi, dzięki temu łatwiej zrozumieć genezę danego ruchu i dlaczego, ma on być wykonany tak, a nie inaczej. Im dłużej znam Agatę, tym bardziej dostrzegam jej profesjonalizm. Jest nie tylko świetnym tancerzem, ale także fachowym pedagogiem, dlatego zajęcia z nią to prawdziwa przyjemność!

Dlaczego praca ze mną?

Dzień dobry, nazywam się Agata Listwan i na co dzień pomagam swoim kursantom w doskonaleniu ich techniki tanecznej w dziedzinie tańca klasycznego, jazzowego i wszelkich technik uzupełniających pracę tancerza.

Robię to poprzez kursy i warsztaty stacjonarne, jak również te w formacie online, by szerzyć edukację taneczną, na jeszcze większa skalę.

Art Project Dance Education, którego jestem fundatorką, stanowi kontynuację mojej osobistej pracy pedagogicznej w dziedzinie nauczania tańca i pracy z ciałem. 

Rozwijając swoją różnorodną artystyczną działalność pod szyldem Art Project, pragnę, aby rozwój i nauka, zyskały osobną przestrzeń, gdyż na to właśnie zasługują.

Stale podwyższam swój poziom kompetencji z zakresu wykonawczego oraz dydaktycznego z dziedziny tańca, psychologii i medycyny tańca. 

Ukończyłam Studia kierunkowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Kierunku Tańca, specjalności - Pedagogiki Baletowej, a także jestem absolwentką Studium Musicalowego Capitol, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W życiu zawodowym, odbyłam szereg kontraktów w Polsce i za granicą, pracując jako tancerka i choreograf dla Agencji Artystycznych i Teatrów (m.in. Ezgi Event&Organization, Sibled, Fly Cube). Scena zawsze była dla mnie wyjątkowym miejscem, a taniec dziedziną sztuki i wyrazu.

Nie prowadzę "Szkoły tańca", bo słowo to straciło dziś na znaczeniu. Tworzę przestrzeń, w której z powodzeniem daję sobie szansę propagować taniec, jako dziedzinę sztuki i edukacji, czego przez lata brakowało mi na rynku  tanecznym w Polsce. 

Dlaczego?

Bo jestem Osobą, dla której nieustanny rozwój stał się podstawą egzystencji. 

Osobą, która nie zadowalała się tym, co powierzchowne.

Osobą, zakochaną w geniuszu ludzkiego ciała i w jego wciąż niezgłębionych możliwościach .

Osobą, która tańca doświadcza, na co dzień.

Bycie pedagogiem oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność. 

 

Podobno zawsze zwracałam uwagę na szczegóły i byłam dociekliwa. Wróżono mi tę ścieżkę. 

Miałam i mam swoich Mistrzów.

Potrzebowałam i potrzebuję Autorytetu.

Tworzę świat, taki, jakiego sama pragnę doświadczać. Jeśli chcesz być jego częścią, zapraszam. 

"Balet - pierwsze kroki", to program, który, wiem, że może nauczyć Cię bardzo dokładnie i pomóc Ci spełnić Twoje marzenie o balecie.

Jeśli więc moja propozycja pasuje do Ciebie, zachęcam Cię, abyś powiedział sobie dzisiaj tak!

Tak nowym umiejętnościom, tak swoim marzeniom, tak, korzyściom, które balet niesie  dla Twojego ciała i Twoich emocji!

Jeśli się wahasz, wiedz, że jestem tu również dla Ciebie! Przeprowadzę Cię krok po kroku, zgodnie z moimi metodami pracy z osobami dorosłymi, które przyniosły rezultaty już dziesiątkom osób, dokładnie takich, jak Ty!

Nie mogę się doczekać, kiedy zostanę Twoim przewodnikim na tej drodze.

Kliknij w przycisk poniżej i dołącz do programu "Balet- pierwsze kroki".