logo v1.png

Kurs Baletu dla osób dorosłych

Co jeśli, już dziś, możesz go doświadczyć i spełnić swoje dziecięce marzenia?

Balet- piękno, gracja, swoboda i lekkość. Dziedzina sztuki i najwyższego artyzmu oraz niespełnione marzenie wielu osób, budzące tęsknotę za tym, co nieosiągalne.

 

A gdybym powiedziała Ci, że właśnie dziś, możesz spełnić swoje marzenie, a balet jest sztuką dostępną również dla Ciebie?

Gdybym powiedziała Ci, że Twój wiek, nie jest przeszkodą, by cieszyć się dobrodziejstwami, jakie niesie ze sobą taniec klasyczny?

Gdybym pokazała Ci drogę, jaka przebył każdy zawodowy tancerz i w jaki sposób pracował na swój sukces?

 

 

Gdyby okazało się, że właśnie dziś, możesz zasmakować baletu, w praktyce!

Przeszkody tkwią tylko w Twojej głowie, nigdy w ciele!

Czy zdarzyło Ci się rezygnować z czegokolwiek w życiu ze względu na swój wiek?

Czy zwlekałeś ze swoimi pasjami, czekając, że może nadarzy się lepszy moment, by rozpocząć wymarzone działanie?

A może przekreśliłeś swoje pasje i marzenia, bo dzieciństwo już dawno za Tobą?

Już nie musisz! Żyjemy w czasach wielkich przemian, także mentalnych! Nigdy wcześniej, edukacja baletowa dla dorosłych, nie była tak bardzo dostępna, jak dziś. Nurt ten, widoczny jest, na całym świecie i również w Polsce. Co raz więcej osób, otrzymuje możliwość skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą nauka baletu. 

Wyobraź sobie, że mógłbyś, nie tylko spróbować na własnej skórze tańca klasycznego, ale mógłby on stać się Twoją główną fizyczną aktywnością, która przynosiłaby nie tylko poprawę sylwetki i motoryki, ale także dałaby Ci niepowtarzalne doznania artystyczne i emocjonalne.

Wyobraź sobie, że to, na co patrzysz z zachwytem, przestaje być dla Ciebie zagadką i trudnością nie do pokonania, a staje się codziennością.

 

Wyobraź sobie, że nie jesteś w tym sam, a dołączasz do, co raz bardziej rosnącego, grona adeptów baletu , którzy rozpoczęli swą naukę, nieco później, niż to ogólnie przyjęte. Przebywanie razem i wspieranie się w rozwoju, to skarb!

Dobrze, dobrze, ale dlaczego akurat balet ... ?

Jeśli czujesz, że moja propozycja Cię woła, z pewnością, nie potrzebujesz żadnych innych powodów, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści niesie ze sobą taniec klasyczny?

Prosta sylwetka

Nie od dziś wiadomo, że balet, kojarzy się z prostą sylwetką w ciele. Bardzo wiele osób, przychodzi do mnie na zajęcia z zamiarem poprawienia wad postawy, związanych właśnie z plecami. Dlaczego tak się dzieje? Trening tańca klasycznego, skupia się m.in. na wzmocnieniu tzw. mięśni środka, czyli inaczej mięśni głębokich, czyli tych, które położone są bardzo głęboko w ciele. Mięśnie te, odpowiedzialne są, właśnie za stabilizację kręgosłupa i prawidłową postawę ciała. 

Siła mięśni bez ich nadmiernego rozrastania

Balet, mimo faktu, iż wymaga ogromnej siły mięśni, stawia na wydłużenie włókien mięśniowych, na ich przyrost nie w objętości, a w długości, czyli innymi słowy, na rozciągnięcie, co w konsekwencji, nadaje ciału elastyczności i zwiększa ruchomość w stawach. 

Elegancja i motoryka ciała

Balet zmienia sposób, w jaki się poruszasz, a co ważniejsze, wpływa na świadomość Twojej postawy i motoryki. Tworzy, swoistą łączność z ciałem i poczucie spójności. Prosta sylwetka, dodaje pewności siebie, odwagi i wpływa na to, jak postrzegają Cię inni.

Rozwój kreatywności

Kiedy ostatni raz, znalazłeś czas na jakiekolwiek twórcze działanie? W dzisiejszym, zabieganym świecie, rzadko pozwalamy sobie na rozwój tej części naszego charakteru. Kreatywność, jest jak mięsień, im bardziej ją ćwiczysz, staje się silniejsza! Kontakt z muzyką klasyczną, a także wykorzystywanie w nauce tańca wizualizacji, doskonale wpływają na twórcze procesy. 

Dobroczynny wpływ na strukturę mózgu

Co raz więcej badań dowodzi, iż taniec, jest kluczem do zdrowia mózgu, do szczęścia, a nawet profilaktyką demencji. Taniec w wyjątkowy sposób, łączy myślenie, koordynację ruchową, a podczas pracy z muzyką, stymulowany jest ośrodek przyjemności w mózgu oraz obwody sensoryczne i motoryczne. 

Artyzm i emocje

Artyzm, to wszystkie emocje, które towarzyszą Ci, podczas ruchu. To piękno trwającej chwili. Balet, jawi się aktywnością, w której uczysz się przejawiać swój własny styl, budować odwagę i pewność siebie, uczysz się świadomej obecności i siły skupienia, celebrujesz ruch za jego piękno. 

Te zajęcia będą odpowiednie dla Ciebie, jeśli:

Image by David Hofmann

Brałeś udział w tego typu zajęciach, ale z jakiegoś powodu, potrzebujesz usystematyzować wiedzę lub nikt nigdy nie wytłumaczył Ci, o co w tym wszystkim, tak naprawdę chodzi;

Jesteś tancerzem innych technik i chciałbyś pracować nad rozwojem swojego ciała, a także poszerzać swój warsztat, czerpiąc z dobrodziejstw treningu tańca klasycznego;

Chcesz wzmocnić mięśnie całego ciała, zwłaszcza mięśnie centrum, poprawić sylwetkę, rozciągnąć ciało i poprawić jego motorykę;

Chciał(a)byś, aby wykonywana przez Ciebie aktywność fizyczna, miała głębszy sens. Balet angażuje nie tylko Twoje ciało, ale także umysł, serce i duszę!

Twoje życie, jest pełne stresu.

Nieoczekiwaną korzyścią, płynącą z zajęć baletowych dla dorosłych, jest fenomenalne uwolnienie się od stresu. Istnieje szereg badań, wskazujących, że ćwiczenia pomagają zmniejszyć stres. Przez 90 minut Twój mózg oraz ciało, będą tak mocno skupione na konkretnym zadaniu, że wszystkie inne, złe myśli, choć na chwilę, znikną. 

Masz ochotę poznać nowych ludzi i dołączyć do społeczności osób o tych samych zainteresowaniach. Zajęcia baletowe, łączą osoby o tych samych celach, dążeniach i wspólnej pasji. Nowe znajomości, mogą być dla Ciebie dodatkowym wsparciem i okazją do podzielenia z kimś nowych pasji.

Czujesz, że po prostu chcesz spróbować i dołączyć do Nas!

Szczegóły dotyczące naboru na zajęcia w sezonie 2020/2021: 

TERMINY

Zajęcia w semestrze I , odbywają się do końca stycznia. 

Gr. I : Każdy poniedziałek w godz. 17:30 -19:00

(za wyjątkiem 28.12.2020)

START: 7.09.2020

ZAKOŃCZENIE: 25.01.2021

GR II: Każdy wtorek w godz. 19:00 - 20:30

(za wyjątkiem 29.12.2020)

START: 8.09.2020

ZAKOŃCZENIE: 26.01.2021

Istnieje możliwość zapisu do obydwu grup i uczęszczania na zajęcia 2 razy w tygodniu;

LOKALIZACJA

ART PROJECT DANCE EDUCATION

Ul. Kleczkowska 45

50-227 WROCŁAW

agata listwan art project dance educatio

INWESTYCJA ORAZ ZASADY PŁATNOŚCI

Istnieje kilka wariantów uczestnictwa w kursie. Opłaty pobierane są automatycznie co 30 dni kalendarzowych. Dokonanie zapisu na kurs, łączy się z pobraniem pierwszej opłaty w kwocie zależnej od wybranego wariantu, w związku z czym zostaną Państwo przekierowani bezpośrednio do formularza płatności. Po dokonaniu opłaty, zostaną Państwo z kolei przekierowani do zamkniętej grupy na platformie FB. Będzie to dodatkowe miejsce, do przekazywania informacji organizacyjnych. Dodatkowo, otrzymają Państwo potwierdzenie zgłoszenia na adres mailowy podany przy płatności oraz prośbę o podanie w odpowiedzi na maila wybranego przez Państwa terminu.  Serdecznie proszę, podczas oczekiwania na wiadomość,  o sprawdzanie wszystkich skrzynek mailowych, w tym także folderu Spam.

 

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w kursie i tym samym zwrot dokonanej opłaty, możliwy jest najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem kursu. Ze względu na organizację zajęć, komfort pracy w stałej,  kameralnej i zamkniętej grupie, dokonanie zapisu wiąże się z pokryciem całego cyklu płatności. 

Dokonanie pierwszej opłaty, łączy się z akceptacją regulaminu uczestnictwa w kursie, dostępnego pod linkiem REGULAMIN.

Proszę o zapoznanie się z zasadami współpracy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub czegoś nie są Państwo pewni, zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie lub bezpośrednio na adres: taniec.project@gmail.com

Zapisując się dzisiaj:

4 x 180 pln

płatne co 30 dni kalendarzowych
 

 • zajęcia stacjonarne 1 raz w tyg.
   

 • w sumie 20 spotkań po 1,5h
   

 • grupa max. 15 os

NAJLEPSZY WARIANT 

4 x 210 pln

płatne co 30 dni kalendarzowych


 

 • zajęcia stacjonarne 1 raz w tyg.
   

 • w sumie 20 spotkań po 1,5h
   

 • grupa max. 15 os.
   

 • dodatkowe materiały video z zagadnieniami z kursu, udostępniane systematycznie podczas trwania kursu i dostępne jeszcze 30 dni po zakończonym kursie; Materiały stanowią wsparcie podczas samodzielnej pracy w domu oraz stanowią świetne uzupełnienie zajęć stacjonarnych ;

4 x 320 pln

płatne co 30 dni kalendarzowych
 

 • zajęcia stacjonarne 2 razy w tyg. (udział w dwóch grupach kursowych)
   

 • w sumie 40 spotkań po 1,5h
   

 • grupa max. 15 os.
  LUB
  4 x 350 pln
   

 • płatne co 30 dni kalendarzowych
   

 • zajęcia stacjonarne 2 razy w tyg. (udział w dwóch grupach kursowych)
   

 • w sumie 40 spotkań po 1,5h
   

 • grupa max. 15 os.
   

 • dodatkowe materiały video z zagadnieniami z lekcji, udostępniane systematycznie i dostępne jeszcze 30 dni po zakończonym kursie;

 

Poznaj Agatę, prowadzącą Kurs Baletu dla osób dorosłych:

Dzień dobry, nazywam się Agata Listwan i na co dzień pomagam swoim kursantom w doskonaleniu ich techniki tanecznej w dziedzinie tańca klasycznego, jazzowego i wszelkich technik uzupełniających pracę tancerza.

Robię to poprzez kursy i warsztaty stacjonarne, jak również te w formacie online, by szerzyć edukację taneczną, na jeszcze większa skalę.

Art Project Dance Education, którego jestem fundatorką, stanowi kontynuację mojej osobistej pracy pedagogicznej w dziedzinie nauczania tańca i pracy z ciałem. 

Rozwijając swoją różnorodną artystyczną działalność pod szyldem Art Project, pragnę, aby rozwój i nauka, zyskały osobną przestrzeń, gdyż na to właśnie zasługują.

Stale podwyższam swój poziom kompetencji z zakresu wykonawczego oraz dydaktycznego z dziedziny tańca, psychologii i medycyny tańca. 

Ukończyłam Studia kierunkowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Kierunku Tańca, specjalności - Pedagogiki Baletowej, a także jestem absolwentką Studium Musicalowego Capitol, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W życiu zawodowym, odbyłam szereg kontraktów w Polsce i za granicą, pracując jako tancerka i choreograf dla Agencji Artystycznych i Teatrów (m.in. Ezgi Event&Organization, Sibled, Fly Cube). Scena zawsze była dla mnie wyjątkowym miejscem, a taniec dziedziną sztuki i wyrazu.

Nie prowadzę "Szkoły tańca", bo słowo to straciło dziś na znaczeniu. Tworzę przestrzeń, w której z powodzeniem daję sobie szansę propagować taniec, jako dziedzinę sztuki i edukacji, czego przez lata brakowało mi na rynku  tanecznym w Polsce. 

Dlaczego?

Bo jestem Osobą, dla której nieustanny rozwój stał się podstawą egzystencji. 

Osobą, która nie zadowalała się tym, co powierzchowne.

Osobą, zakochaną w geniuszu ludzkiego ciała i w jego wciąż niezgłębionych możliwościach .

Osobą, która tańca doświadcza, na co dzień.

Bycie pedagogiem oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność. 

 

Podobno zawsze zwracałam uwagę na szczegóły i byłam dociekliwa. Wróżono mi tę ścieżkę. 

Miałam i mam swoich Mistrzów.

Potrzebowałam i potrzebuję Autorytetu.

Tworzę świat, taki, jakiego sama pragnę doświadczać. Jeśli chcesz być jego częścią, zapraszam. 

Ania

Długo szukałam zajęć baletowych dla dorosłych (...) I udało się! Dzięki Agacie, która jest, nie tylko świetną tancerka, ale też zaangażowanym pedagogiem, mogę rozwijać swoją pasję (...). Bardzo polecam!

Kasia

Profesjonalistka w 100%! Kobieta z pasją i ogromną wiedzą! Cudowna tancerka!

Alicja

Agata jest świetnym nauczycielem, prowadzi zajęcia zawsze z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem. Wszystko wytłumaczy nawet tym najbardziej opornym :) Z całego serca polecam wszystkim, zajęcia baletowe dla dorosłych, bo to świetny trening i przyjemność na każdej lekcji. 

Co o mojej pracy i o balecie mówią kursantki? 

Martyna

Czuję, jakbym całe życie czekała, żeby zatańczyć przy drążku. Niesamowite uczucie, większość ruchów przychodziła mi z łatwością, ale jeszcze wiele do nauki! Jako dorosła osoba, nie wierzyłam, że będę się uczyć baletu. Ogrom szczęścia! Poczucie jak pracuje ciało, ta subtelność wyrazu to coś pięknego! Agata to cudowna, spokojna, wyrozumiała i przeurocza nauczycielka, już patrząc na nią i jak pracuje jej ciało wszystko we mnie chciało tańczyć balet.

Ewa

Gorąco polecam balet dla początkujących, prowadzony przez Agatę. To naprawdę są zajęcia dla amatorów, to jest osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tańcem klasycznym (...).
Bardzo sobie cenię pasję Agaty w przekazywaniu wiedzy, ale również jej fachowość. Nie tylko pokazuje, jak wykonać dane ćwiczenie, ale również wyjaśnia, dlaczego prawidłowa technika jego wykonania jest taka ważna. Wiadomości techniczne przeplata historycznymi, dzięki temu łatwiej zrozumieć genezę danego ruchu i dlaczego, ma on być wykonany tak, a nie inaczej. Im dłużej znam Agatę, tym bardziej dostrzegam jej profesjonalizm. Jest nie tylko świetnym tancerzem, ale także fachowym pedagogiem, dlatego zajęcia z nią to prawdziwa przyjemność!

BALET , JAKO DZIEDZINA SZTUKI I WYJĄTKOWA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA, MA DO ZAOFEROWANIA OGROM DOBRODZIEJSTW, PIĘKNA I PRZEŻYĆ. WCIĄŻ JESZCZE, ISTNIEJE PRZEKONANIE, IŻ CIESZYĆ SIĘ NIMI, MOGĄ, JEDYNIE DZIECI. RZECZYWISTOŚĆ, JEST JEDNAK INNA, A ZAJĘCIA TAŃCA KLASYCZNEGO DLA DOROSŁYCH, CIESZĄ SIĘ, CO RAZ WIĘKSZĄ POPULARNOŚCIĄ, NA CAŁYM ŚWIECIE. POWODÓW DLA KTÓRYCH DECYDUJEMY SIĘ TO ROBIĆ, JEST TYLE, CO I LUDZI, KAŻDY MA SWÓJ, NIE MNIEJ WAŻNY. 

JA DAJĘ SZANSĘ KAŻDEJ OSOBIE, KTÓRA CZUJĘ, ŻE CHCE SPRÓBOWAĆ. POZOSTAJE PYTANIE, CZY DASZ SZANSĘ SOBIE?