logo v1-2.png

SOBOTNIE SESJE STRETCHINGOWE

W WERSJI ONLINE!

TWÓJ SPOSÓB NA ZDROWIE I ELASTYCZNE CIAŁO!

CZY WIESZ, ŻE
Stretching to jedna z najbardziej niezbędnych dla zdrowia aktywności?

Podczas codziennych czynności, Twoje mięśnie, ścięgna oraz powięź, inaczej struktury kurczliwe, ulegają zmniejszeniu, czyli skurczeniu. Jest to zupełnie naturalny proces. Jednakże, utrzymywanie mięśni w ciągłym skurczeniu, powoduje dysbalans w ciele i dolegliwości bólowe.

 

Stretching więc, jest niczym innym, jak działaniem mającym na celu przywrócenie równowagi i balansu w naszym ciele. 

 

Rozciganie równa się wydłużaniu mięśni i innych struktur kurczliwych, a także rozbudowaniu mięśnia na długość.

yoga

Stretching zapobiega urazom, minimalizuje bóle mięśni i zwiększa wydolność przy wykonywaniu wysiłku fizycznego.

Rozciąganie ciała nadaje mięśniom giętkości i zwiększa zakres ruchu w stawach.

Podniesienie elastyczności swojego ciała, podnosi jakość Twojego życia, poprzez łatwość wykonywania wszelkich czynności dnia codziennego.  

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ SOBOTNIE SESJE STRETCHINGOWE?

SIEDZĄCY TRYB ŻYCIA

Jeśli w Twoim życiu dominuje siedzący tryb pracy i spędzasz dużą część dnia przed komputerem, często odczuwasz bóle karku i kręgosłupa.

ZDROWIE

Cenisz sobie poranną, spokojną pracę z ciałem i potrzebujesz się zrelaksować, a także dbasz o własne zdrowie, kochając i opiekując się swoim ciałem.

TANCERZE

Jeśli jesteś tancerzem, który potrzebuje poprawić elastyczność swojego ciała i zwiększyć zakres ruchu, a także ma świadomość potrzeby holistycznego podejścia do treningu tanecznego.  

SPORTOWCY

Jesteś sportowcem, biegaczem lub często sam trenujesz na siłowni, a w Twoim codziennym treningu brakuje ćwiczeń rozciągających.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE ZAJĘĆ:

TERMINY

Sobotnie Sesje Stretchingowe, to cykliczne zajęcia rozciągające w wybrane soboty! Najbliższe aktualne terminy zajęć:

 

29.05. g.10:00-11:15

5.06. g.10:00-11:15

12.06. g.10:00-11:15

LOKALIZACJA

WYBIERZ SAM!

ZAJĘCIA ONLINE

  • zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom;
     

  • 24 h przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy, otrzymasz link do spotkania;
     

  • nie musisz być na żywo, nagranie z zajęć zostanie udostępnione wszystkim uczestnikom na okres 7 dni;

INWESTYCJA

39 pln

POJEDYNCZE ZAJĘCIA (75 min)

* po kliknięciu w przycisk rezerwacji miejsca, zostaną Państwo bezpośrednio przekierowani do formularza dokonania płatności. Rezygnacja z zajęć i tym samym zwrot opłaty, możliwa jest najpóźniej 7 dni przed planowaną datą zajęć.

JEŚLI WOLISZ OPŁATĘ TRADYCYJNYM PRZELEWEM, OTO DANE RACHUNKU.

PROSZĘ O PRZESŁANIE POTWIERDZENIA PRZELEWU NA ADRES: taniec.project@gmail.com .

ART PROJECT Agata Listwan

Nr rachunku: 64 1140 2004 0000 3302 7800 0676

 
_RRR0231_m.jpg

Poznaj Agatę, prowadzącą Sobotnie Sesje Stretchingowe:

Dzień dobry, nazywam się Agata Listwan i na co dzień pomagam swoim kursantom w doskonaleniu ich techniki tanecznej w dziedzinie tańca klasycznego, jazzowego i wszelkich technik uzupełniających pracę tancerza.

Robię to poprzez kursy i warsztaty stacjonarne, jak również te w formacie online, by szerzyć edukację taneczną, na jeszcze większa skalę.

Art Project Dance Education, którego jestem fundatorką, stanowi kontynuację mojej osobistej pracy pedagogicznej w dziedzinie nauczania tańca i pracy z ciałem. 

Rozwijając swoją różnorodną artystyczną działalność pod szyldem Art Project, pragnę, aby rozwój i nauka, zyskały osobną przestrzeń, gdyż na to właśnie zasługują.

Stale podwyższam swój poziom kompetencji z zakresu wykonawczego oraz dydaktycznego z dziedziny tańca, psychologii i medycyny tańca. 

Ukończyłam Studia kierunkowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Kierunku Tańca, specjalności - Pedagogiki Baletowej, a także jestem absolwentką Studium Musicalowego Capitol, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W życiu zawodowym, odbyłam szereg kontraktów w Polsce i za granicą, pracując jako tancerka i choreograf dla Agencji Artystycznych i Teatrów (m.in. Ezgi Event&Organization, Sibled, Fly Cube). Scena zawsze była dla mnie wyjątkowym miejscem, a taniec dziedziną sztuki i wyrazu.

​​

Nie prowadzę "Szkoły tańca", bo słowo to straciło dziś na znaczeniu. Tworzę przestrzeń, w której z powodzeniem daję sobie szansę propagować taniec, jako dziedzinę sztuki i edukacji, czego przez lata brakowało mi na rynku  tanecznym w Polsce. 

Dlaczego?

Bo jestem Osobą, dla której nieustanny rozwój stał się podstawą egzystencji. 

Osobą, która nie zadowalała się tym, co powierzchowne.

Osobą, zakochaną w geniuszu ludzkiego ciała i w jego wciąż niezgłębionych możliwościach .

Osobą, która tańca doświadcza, na co dzień.

​​

Bycie pedagogiem oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność. 

 

Podobno zawsze zwracałam uwagę na szczegóły i byłam dociekliwa. Wróżono mi tę ścieżkę. 

Miałam i mam swoich Mistrzów.

Potrzebowałam i potrzebuję Autorytetu.

Tworzę świat, taki, jakiego sama pragnę doświadczać. Jeśli chcesz być jego częścią, zapraszam. 

OPINIE KURSANTÓW:

Leg Stretching Yoga Pose

EWA

Bardzo sobie cenię pasję Agaty w przekazywaniu wiedzy, ale również jej fachowość. Nie tylko pokazuje, jak wykonać dane ćwiczenie, ale również wyjaśnia, dlaczego prawidłowa technika jego wykonania jest taka ważna. (...) Im dłużej znam Agatę, tym bardziej dostrzegam jej profesjonalizm. Jest nie tylko świetnym tancerzem, ale także fachowym pedagogiem, dlatego zajęcia z nią to prawdziwa przyjemność!

yoga

ALICJA

Agata jest świetnym nauczycielem, prowadzi zajęcia zawsze z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem. Wszystko wytłumaczy nawet tym najbardziej opornym :) Z całego serca polecam wszystkim.

Vinyasa Yoga

JUSTYNA

(...) Agata jest cudownym nauczycielem; każde ćwiczenie dokładnie, kilkukrotnie pokazuje, stara się pomóc odnaleźć nam szukanego w ciele odczucia poprzez wizualizacje i porównania. Koryguje nasze błędy, ale też chwali postępy, idealnie zachowując balans :)

Na sali zawsze panuje przyjazna atmosfera, bez strachu można zadać każde pytanie :) (...) 

Sesje stretchingowe polecam każdemu, bez względu na wiek czy stopień rozciągnięcia. Agata zawsze modyfikuje dane ćwiczenie do możliwości każdego kursanta, by dawało efekty.

FAQ:

Czy mogę wziąć udział w zajęciach, jeśli mój poziom rozciągnięcia jest zerowy, a ciało sztywne ?? 

Jeśli nigdy wcześniej się nie rozciągałeś/aś, to nie tylko możesz, a nawet powinieneś, jak najszybciej coś z tym zrobić. Człowiek z natury stworzony jest do ruchu, a dominujący tzw. siedzący tryb życia/pracy, w bardzo krótkim czasie odziera Nas z fizycznej sprawności i zdrowia.

Czy zajęcia nie powinny być podzielone na poziomy zaawansowania?

Większość ćwiczeń, które zadaję na sesjach stretchingowych, można wykonywać w kilku wariantach, zależnie od stopnia sprawności fizycznej. Każde ćwiczenie modyfikuję tak, by służyło wszystkim uczestnikom.

Czy sesje stretchingowe dadzą efekty, skoro nie są regularne?

Sobotnie Sesje Stretchingowe są spotkaniami cyklicznymi, których zadaniem jest rownież pokazanie odpowiednich ćwiczeń i wytłumaczenie zasad ich poprawnego wykonania, tak, aby ćwiczenia te można było wykonywać samodzielnie w każdym momencie. Rozciąganie powinno stać się dla nas codzienną praktyką. 

Ile czasu należy się rozciągać,aby zauważyć efekty?

Każde ciało dysponuje indywidualnym stopniem elastyczności i zakresem ruchu. Efekty będą więc u każdego zauważalne w innym czasie. Należy pamiętać, iż aby praktyka ta była efektywna, powinna stać się codziennym nawykiem. W rozciąganiu bardziej niż intensywność wskazana jest systematyczność. Badania wykazują, iż wykonywanie ćwiczeń rozciągających przez zaledwie 10 minut dziennie, jest w stanie wywołać zasadnicze zmiany na złączach nerwowo-mięśniowych i nerwowo-ścięgnowych, a także zwiększenie siły, wytrzymałości oraz poprawę gibkości i mobilności. Efekty więc, są zauważalne juz po kilku zajęciach, głównie poprzez zmianę w samopoczuciu ciała.