_RRR2021_nv.jpg
logo v1-2.png

TURN OUT

-

ZROZUMIEĆ I POCZUĆ ROTACJĘ

Specjalistyczne szkolenie z zakresu rotacji stawu biodrowego, dedykowane tancerzom oraz instruktorom tańca

ROTACJA ZEWNĘTRZNA W STAWIE BIODROWYM, STANOWI JEDNĄ Z BAZOWYCH KWESTII W TRENINGU TAŃCA KLASYCZNEGO. JEST NIE TYLKO POŻĄDANĄ PRZEZ TANCERZY KWESTIĄ, ALE TAKŻE ZŁOŻONYM I PROBLEMATYCZNYM ZAGADNIENIEM DLA WIELU INSTRUKTORÓW I PEDAGOGÓW.

 

Szkolenie "TURN OUT - ZROZUMIEĆ I POCZUĆ ROTACJĘ", stworzyłam z myślą o tancerzach tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego i technik pokrewnych, a także nauczycielach tańca, pracujących w amatorskich zespołach tanecznych, kształcących dzieci, młodzież, dorosłych, bowiem wątpliwości dotyczące ruchomości w stawie biodrowym, sposobu pracy nad zagadnieniem rotacji, kompleksów ćwiczeń, to najczęstsze pytania, które powracają ze strony tancerzy i ich opiekunów. 

 DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE
"TURN OUT - ZROZUMIEĆ I POCZUĆ ROTACJĘ"? 

TANCERZE

Jeśli trenujesz taniec klasyczny, jazzowy, współczesny, to szkolenie pozwoli Ci zrozumieć, na czym polega proces rotacji w stawie biodrowym i poznać niezbędne zestawy ćwiczeń na jej zwiększenie. 

KONTUZJA

Jeśli trening taneczny przysporzył Ci kontuzji i chciał(a)byś jak najszybciej  wyeliminować nieprawidłową pracę ciała i zmienić swoje wzorce ruchowe.

INSTRUKTORZY TAŃCA

Jeśli jesteś instruktorem/ nauczycielem tańca. Pracujesz z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i jesteś odpowiedzialny za ich wyniki i zdrowie fizyczne, szkolenie nie tylko podniesie Twoje kompetencje, ale pozwoli Ci zrozumieć, jak samodzielnie tworzyć kompleksy ćwiczeń, dostosowane do Twoich uczniów.

INNI

Jeśli czujesz, że ten temat jest dla Ciebie istotny i chcesz zgłębić tematykę rotacji, rozwijając w ten sposób siebie i swoje ciało. 

DOBRZE ROZUMIANA I PRAWIDŁOWO WYKONYWANA ROTACJA, POZWALA NA ZWIĘKSZENIE ZAKRESU RUCHOMOŚCI W STAWIE BIODROWYM, A TAKŻE WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO TWOJEGO CIAŁA, ZAPOBIEGAJĄC KONTUZJOM.

PRACA TANCERZA, TO NIE TYLKO DZIEŃ DZISIEJSZY, LICZY SIE TAKŻE TWOJA PRZYSZŁOŚĆ.

PROGRAM SZKOLENIA:

Dowiesz się, gdzie dokładnie w ciele, odbywa się proces rotacji?

agatalistwanbaletrotacja.jpg

Poznasz budowę stawu biodrowego i najważniejsze anatomiczne aspekty,mające wpływ na rotację zewnętrzną.

Zrozumiesz, jakie czynniki anatomiczne, a także które problemy w postawie ciała, mogą zakłócić proces prawidłowej rotacji?

Zapoznasz się z metodami i narzędziami, przy pomocy których, można samodzielnie, zmierzyć zakres rotacji oraz monitorować postępy  w jej zwiększaniu.

_RRR2103_m.jpg

Dowiesz się, w jakich trzech aspektach powinna odbywać się praca nad pogłębianiem możliwości rotacyjnych;

Poznasz odpowiednie zestawy ćwiczeń, mające na celu zwiększanie rotacji w stawie biodrowym;

Nauczysz się konstruować zestawy ćwiczeń i poznasz zasady budowania treningu zwiększania rotacji dla siebie i swoich uczniów;

TWOJA INWESTYCJA ORAZ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE SZKOLENIA:

TERMIN

3-4 PAŹDZIERNIKA 2020

GODZ. 10:00 - 14:00

*Ze względu na specyfikę szkolenia, trudność zagadnień, pracę na niemal tych samych grupach mięśniowych oraz ograniczone możliwości ludzkiego ciała w percepcji i przyswajaniu nowych treści, zdecydowałam się na pracę dwudniową w mniejszych ilościach godzin. 

W czasie szkolenia, przewiduję 1-2 przerw ok 15-20 min. 

LOKALIZACJA

ART PROJECT DANCE EDUCATION

Ul. Kleczkowska 45

50-227 WROCŁAW

agata listwan art project dance educatio

INWESTYCJA

555 zł

płatne jednorazowo 

  • udział w szkoleniu dwudniowym

  • materiały merytoryczne

  • dyplom uczestnictwa

  • max 14 uczestników

 

2 x 310 zł

płatne co 30 dni kalendarzowych

  • udział w szkoleniu dwudniowym

  • materiały merytoryczne

  • dyplom uczestnictwa

  • max 14 uczestników

 

W przypadku płatności ratalnej, opłaty pobierane są automatycznie co 30 dni kalendarzowych. Dokonanie zapisu na szkolenie, łączy się z pobraniem pierwszej opłaty w kwocie zależnej od wybranego wariantu, w związku z czym zostaną Państwo przekierowani bezpośrednio do formularza płatności. Po dokonaniu opłaty, otrzymają Państwo potwierdzenie zgłoszenia na adres mailowy podany przy płatności. Serdecznie proszę, podczas oczekiwania na wiadomość,  o sprawdzanie wszystkich skrzynek mailowych, w tym także folderu Spam.

 

UWAGA! Rezygnacja z uczestnictwa w kursie i tym samym zwrot dokonanej opłaty, możliwy jest najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem kursu.​

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania lub czegoś nie są Państwo pewni, zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie lub bezpośrednio na adres: taniec.project@gmail.com

_RRR0231_m.jpg

Poznaj Agatę, twórcę
szkolenia "TURN OUT - zrozumieć i poczuć rotację"

Dzień dobry, nazywam się Agata Listwan i na co dzień pomagam swoim kursantom w doskonaleniu ich techniki tanecznej w dziedzinie tańca klasycznego, jazzowego i wszelkich technik uzupełniających pracę tancerza.

Robię to poprzez kursy i warsztaty stacjonarne, jak również te w formacie online, by szerzyć edukację taneczną, na jeszcze większa skalę.

Art Project Dance Education, którego jestem fundatorką, stanowi kontynuację mojej osobistej pracy pedagogicznej w dziedzinie nauczania tańca i pracy z ciałem. 

Rozwijając swoją różnorodną artystyczną działalność pod szyldem Art Project, pragnę, aby rozwój i nauka, zyskały osobną przestrzeń, gdyż na to właśnie zasługują.

Stale podwyższam swój poziom kompetencji z zakresu wykonawczego oraz dydaktycznego z dziedziny tańca, psychologii i medycyny tańca. 

Ukończyłam Studia kierunkowe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, na Kierunku Tańca, specjalności - Pedagogiki Baletowej, a także jestem absolwentką Studium Musicalowego Capitol, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W życiu zawodowym, odbyłam szereg kontraktów w Polsce i za granicą, pracując jako tancerka i choreograf dla Agencji Artystycznych i Teatrów (m.in. Ezgi Event&Organization, Sibled, Fly Cube). Scena zawsze była dla mnie wyjątkowym miejscem, a taniec dziedziną sztuki i wyrazu.

​​

Nie prowadzę "Szkoły tańca", bo słowo to straciło dziś na znaczeniu. Tworzę przestrzeń, w której z powodzeniem daję sobie szansę propagować taniec, jako dziedzinę sztuki i edukacji, czego przez lata brakowało mi na rynku  tanecznym w Polsce. 

Dlaczego?

Bo jestem Osobą, dla której nieustanny rozwój stał się podstawą egzystencji. 

Osobą, która nie zadowalała się tym, co powierzchowne.

Osobą, zakochaną w geniuszu ludzkiego ciała i w jego wciąż niezgłębionych możliwościach .

Osobą, która tańca doświadcza, na co dzień.

​​

Bycie pedagogiem oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność. 

 

Podobno zawsze zwracałam uwagę na szczegóły i byłam dociekliwa. Wróżono mi tę ścieżkę. 

Miałam i mam swoich Mistrzów.

Potrzebowałam i potrzebuję Autorytetu.

Tworzę świat, taki, jakiego sama pragnę doświadczać. Jeśli chcesz być jego częścią, zapraszam. 

OPINIE KURSANTÓW:

Szkoła baletowa

EWA

Bardzo sobie cenię pasję Agaty w przekazywaniu wiedzy, ale również jej fachowość. Nie tylko pokazuje, jak wykonać dane ćwiczenie, ale również wyjaśnia, dlaczego prawidłowa technika jego wykonania jest taka ważna. Wiadomości techniczne przeplata historycznymi, dzięki temu łatwiej zrozumieć genezę danego ruchu i dlaczego, ma on być wykonany tak, a nie inaczej. Im dłużej znam Agatę, tym bardziej dostrzegam jej profesjonalizm. Jest nie tylko świetnym tancerzem, ale także fachowym pedagogiem, dlatego zajęcia z nią to prawdziwa przyjemność!

tancerka baletowa

ALICJA

Agata jest świetnym nauczycielem, prowadzi zajęcia zawsze z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem. Wszystko wytłumaczy nawet tym najbardziej opornym (...)

_RRR2543a.jpg

JUSTYNA

(...) Agata jest cudownym nauczycielem; każde ćwiczenie dokładnie, kilkukrotnie pokazuje, stara się pomóc odnaleźć nam szukanego w ciele odczucia poprzez wizualizacje i porównania. Koryguje nasze błędy, ale też chwali postępy, idealnie zachowując balans :)

Na sali zawsze panuje przyjazna atmosfera, bez strachu można zadać każde pytanie :) (...) 

95e92a47b2f459413fecc59eccb93a9f.jpg

LAURA

Agata jest świetną nauczycielką, charyzmatyczną i pełną pasji. Nauka z nią to czysta przyjemność (...).

FAQ:

NA JAKIM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA MUSZĘ BYĆ, BY WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU?

Szkolenie dedykowane jest tancerzom na poziomie min śr. zaawansowanym oraz nauczycielom i instruktorom tańca. 

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE "TURN OUT - ZROZUMIEĆ I POCZUĆ ROTACJĘ"?

Treści poruszane na szkoleniu, będą przeznaczone dla tancerzy, takich nurtów jak: taniec klasyczny, jazzowy, współczesny, towarzyski, itp., a także instruktorom tańca i pedagogom, prowadzącym własne formacje taneczne dzieci, młodzieży, dorosłych oraz nauczającym powyższych technik tanecznych. 

CZY MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z UCZESTNICTWA W SZKOLENIU I OTRZYMAĆ ZWROT OPŁATY?

Rezygnacja z uczestnictwa i tym samym zwrot zainwestowanych środków, możliwe jest maksymalnie 14 dni przed planowaną datą szkolenia. W każdym czasie jednak, opłata może przejść na wskazanego przez Ciebie uczestnika lub zostać Ci zwrócona w przypadku zapewnienia na zajęte miejsce innej osoby.  

CZY PO SZKOLENIU OTRZYMAM CERTYFIKAT?

Każda osoba otrzymuje imienny dyplom uczestnictwa w szkoleniu, wydawany po jego zakończeniu ( w drugim dniu warsztatu). 

JAK WYGLĄDAJĄ MATERIAŁY MERYTORYCZNE ZE SZKOLENIA?

Materiał merytoryczny przekazywany jest w postaci papierowej i zawiera najważniejsze zagadnienia poruszane na szkoleniu. 

CZY SZKOLENIE JEST TEORETYCZNE CZY PRAKTYCZNE?

Szkolenie "TURN OUT - zrozum i poczuj rotację" jest szkoleniem praktyczno-merytorycznym. Polega na praktycznym wykonywaniu ćwiczeń wspomagających pogłębianie rotacji stawu biodrowego, a także zawiera niezbędne wiadomości teoretyczne, aby właściwie zrozumieć, zachodzące w ciele procesy oraz najważniejsze aspekty anatomiczne.